تکنولوژی واقعیت افزوده (Augmented Reality)

تکنولوژی واقعیت افزوده یک نمای فیزیکی زنده، مستقیم یا غیرمستقیم و معمولاً در تعامل با کاربر است که عناصری را پیرامون دنیای واقعی افراد اضافه می‌کند. با بهره گیری از این تکنولوژی از درون صفحه موبایل یا تبلت، تصاویری قابل مشاهده هستند که در دنیای واقعی وجود ندارند.

...

تکنولوژی واقعیت افزوده (Augmented Reality)

تکنولوژی واقعیت افزوده یک نمای فیزیکی زنده، مستقیم یا غیرمستقیم و معمولاً در تعامل با کاربر است که عناصری را پیرامون دنیای واقعی افراد اضافه می‌کند. با بهره گیری از این تکنولوژی از درون صفحه موبایل یا تبلت، تصاویری قابل مشاهده هستند که در دنیای واقعی وجود ندارند. ما با استفاده از این تکنولوژی و خلاقیتی که در آنها به کار برده ایم، محصولاتی را تولید کرده ایم که استفاده از آن را هیجان انگیزتر کرده و بهره بری و کاربرد آن را افزایش داده است. از جمله آن ها می توان به کارت های ویزیت، کاتالوگ، بروشور و بنرهای کد نویسی شده با این تکنولوژی، کارت های دعوت عروسی، تولد، گیفت کارت، آلبوم عکس، لوح های تقدیر و فارغ التحصیلی و عکس های هوشمند اشاره نمود. از دیگر استفاده های این تکنولوژی کاربرد وسیع و جذاب آن در صنعت بسته بندی محصولات است. منوی هوشمند شده با تکنولوژی واقعیت افزوده برای رستوران ها نیز یکی از محصولات جذاب این حوزه می باشد.

محصولات

کارت ویزیت

دیکی از مشکلات کارت های ویزیت محدود بودن فضا برای درج اطلاعات و غیر قابل تغییر بودن آنها است. با استفاده از تکنولوژی واقعیت افزوده حجم نامحدودی از اطلاعات شامل فیلم، عکس، شبکه های ارتباطی، فایل های پی دی اف و سایر اطلاعات را با تکنولوژی نوین و هیجان انگیز به مخاطب خود ارائه دهید. کلیه این اطلاعات قابلیت آپدیت شدن و تغییر در هر زمان بدون نیاز به تعویض کارت را دارد.

...
...

کتاب، کاتالوگ، بروشور و استند

ابا اسکن کتاب، کاتالوگ و بروشور کد نوسی شده با تکنولوژی واقعیت افزوده به دنیایی از اطلاعات که در صفحات آن ها گنجانده شده است دسترسی خواهید داشت. فیلم عکس موسیقی و بسیاری موارد دیگر از جمله این موارد هستند.

بسته بندی محصولات

از این تکنولوژی میتوان بر روی بسته بندی محصولات استفاده نمود، فیلم ها، عکس ها و بسیاری از اطلاعات دیگر مربوط به آن محصول با اسکن کردن آن توسط گوشی موبایل در دسترس خواهد بود.

...
...

کارت دعوت عروسی

بجنس و نوع این کارت ها همانند تمامی کارت های عروسی عادی است، با این تفاوت که از تکنولوژی واقعیت افزوده بر روی آن ها استفاده شده است. با اسکن کردن کارت توسط گوشی فیلم و کلیپ قبل از عروسی عروس و داماد برای میهمانان بر روی کارت ها به نمایش در می آید و آنها میتوانند میهمانان خود را در آن به جشن خود دعوت نمایند. آدرس محل عروسی با استفاده از نقشه گوگل به سادگی قابل دسترسی خواهد بود و همچنین گالری عکسی از عروس و داماد بر روی کارت به نمایش در خواهد آمد. ضمن اینکه تمامی اطلاعات قابل آپدیت هستند و بعد از مراسم عروسی هم میتوان عکس ها و فیلم های جدیدی از مراسم عروسی بر روی آن ها قرار داد.

منوی رستوان

با استفاده از تکنولوژی واقعیت افزوده منوی رستوران جادویی میشود. با اسکن کردن منو توسط گوشی در کنار نام هر غذا فیلمی از آن غذا و نحوه طبخ آن به نمایش در می اید، میتوان گالری عکس کاملی از زوایای گوناگون از آن غذا قرار داد و مشتری قبل از سفارش غذا ببیند که قرار است چه چیزی را سفارش دهد.

...
...

لوح و تندیس فارغ التحصیلی و مناسبتی برای مدارس و مهدکودک ها

عکس های دست جمعی که در مراسم و برنامه های گوناگون از دانش آموزان گرفته میشود را کد نویسی میکنیم و با اسکن کردن آن عکس ها توسط گوشی، عکس ها متحرک شده و دانش آموزان شروع به خواندن سرود می کنند. این ایده از فیلم هری پاتر گرفته شده است که عکس ها متحرک هستند.